اجرای سقف شیبدار

اجرای سقف شیبدار

اجرای سقف شیبدار

مهم ترین فواید اجرای سقف شیبدار

هنگامی که قصد ساخت بنایی را دارید به طبع ممکن است گزینه های زیادی برای انتخاب سقف از جمله اجرای سقف شیبدار داشته باشید.
اما به طور کلی شما دو گزینه پیش رو دارید یکی سقف های شیبدار و دیگری سقف های صاف.

آشنایی با مهم ترین فواید اجرای سقف شیبدار

  • فضای بیشتر
    نه تنها استفاده از این نوع سقف ها می تواند زیبایی و جذابیت خانه شما را چند برابر کند بلکه فواید ساختاری دیگری نیز برای شما خواهد داشت. شما می توانید در این نوع بنا ها از اتاق زیر شیروانی نیز استفاده کنید و فضای بیشتری را در بنای خود داشته باشید.
    می توانید از اتاق زیر شیروانی برای به عنوان انبار و همچنین جایی برای نگهداری از وسایل و ابزار های خود استفاده کرده و یا آن را به اتاق خوابی زیبا با دکوراسیونی خواص تبدیل کنید. در هر صورت می توان گفت که ساخت سقف های شیبدار این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید از فضای بیشتری در خانه استفاده کنید.
  • دوام
    با اینکه سقف های صاف و بدون شیب نیز کاربرد ها و فواید منحصر به فردی دارند اما لازم است بدانید که از لحاظ استحکام و دوام به پای سقف های شیبدار نمی رسند.
    البته اجرای این نوع سقف ها بسیتگی بسیار زیادی به آب و هوای منطقه شما دارد در برخی مناطق باران خیز لازم است تا حتما از سقف های شیبدار استفاده کنید اما در برخی مناطق لازم به این کار نیست.

 

آیا می دانید سقف شیبدار را چطور تمیز کنید؟

سیستم سقف مسلماً آسیب پذیرترین قسمت نمای بیرونی ساختمان است. اشعه ماوراء بنفش، باد، باران، تگرگ، برف و برف همه عملکرد سیستم سقف را تحت تأثیر قرار می دهد.
برای تمیز کردن سقف شیبدار لازم است تا چه نکاتی را مورد توجه قرار دهید؟ در اینجا می خواهیم شما را با نکات مهمی در مورد نحوه تمیز کردن سقف های شیبدار آشنا کنیم.
در تمیز کردن این نوع سقف ها لازم است تا مصالح و مواد سقف را مورد بررسی قرار دهید همچنین نوع شکل سقف را نیز بررسی کنید.

 

انواع سقف شیبدار

سقف های شیبدار هرمی
این نوع سقف دارای چهار ضلع است که بصورت شیب دار – این طرف ها در یک نقطه با همدیگر ملاقات می کنند. این نوع سقف فاقد پشته است و این یک مزیت است زیرا خطر نشت را به حداقل می رساند. مجالس سقفی نیز به دلیل سایه ای که ارائه می دهند از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. سقف های کوه دار به دلیل قدرت و ایده آل بودن در آب و هوای بسیار بادی شناخته شده اند.
سقف های شیبدار دارای شیروانی
این احتمالاً محبوب ترین نوع سقف است. ویژگی اصلی دو طرف شیب دار است که در قسمت بالا ملاقات می کنند. سقف های شیروانی برای جلوگیری از ایجاد برف در آب و هوای سردتر طراحی شده اند. انواع مختلفی از سقف های شیروانی از جمله شیروانی جلویی، دروازه ای متقاطع وجود دارد.

سقف های منحنی دار
سقف های خمیده مدرن و معمولاً از جنس استیل هستند. آنها به یک فرد حرفه ای نیاز دارند تا یک طراحی دقیق را انجام دهد، زیرا مناطق باران خیز و برفی به سقف های شیبدار نیاز دارد.

حال که پیش زمینه مختصری در مورد اهمیت سقف ها و انواع سقف های پرطرفدار داشته ایم، بیایید به موضوع تمیز کردن سقف بپردازیم.
دلایل مختلفی برای تمیز کردن سقف خانه یا محل کار شما وجود دارد. سقف هایی که تمیز نمی شوند، کثیف و ناخوشایند به نظر می رسند و بر ظاهر ساختمان و بنا بسیار موثر هستند. سقف هایی که تمیز نمی شوند در نهایت از رشد بیش از حد گیاه و بقایای گیاهان آسیب می بینند – که منجر به نشت و پوسیدگی ساختار سقف واقعی می شود.
سقف های کثیف همچنین می توانند به یک تحت بیمه قرار بگیرند. در برخی موارد ، شرکت های بیمه تمیز کردن سقف را به عنوان پیش نیاز برای صدور پالیسی موظف می کنند.
برای اجرای سقف شیبدار با مناسب ترین قیمت ها می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

کلیدواژه خود را وارد کنید